EN

Ziņas

2023.05.21
Par Tīrām Upēm - Bejas aizsprosta nojaukšana
Ar lepnumu paziņojam, ka Mangaļi un Pasaules Dabas Fonds projekts ''Par tīrām upēm'' ir ieritējis jaunā fāzē un ir uzsākta Bejas aizsprosta nojaukšana! Tiks atjaunota Alūksnes upes dabiskā gultne un tās brīvais tecējums, kas uzlabos ūdens kvalitāti upē un atbrīvos migrācijas ceļu zivīm un citiem dzīviem organismiem!
Lasīt vairāk
2023.05.19
Dzērienu ražošanā ilgtspēja kļūst par noteicošu tirgus prasību un konkurences priekšrocību
Ilgtspējīga uzņēmējdarbības veidošana un attīstīšana nav viegls uzdevums nevienai no nozarēm, taču dzērienu ražošanas nozarei tas ir īpaši liels izaicinājums. Atguvusies no globālās pandēmijas strauji mainīgajām un smagajām sekām – izejvielu trūkuma un piegādes problēmām, nozare saskarās ar jauniem izaicinājumiem – izejvielu, energoresursu cenu pieaugumu un ievērojami augsto inflāciju.
Lasīt vairāk
2023.02.06
“Cido Grupa”: Augstās inflācijas ietekme uz pircēju paradumiem vēl nav jūtama
2022.gads visiem dzērienu ražošanas nozares uzņēmumiem bija ļoti izaicinošs. Tas sākās ar piegādes problēmām un izejvielu trūkumu, savukārt karam Ukrainā sekoja izejvielu, energoresursu cenu pieaugums un augsta inflācija, intervijā aģentūrai LETA stāsta “Cido Grupa” valdes loceklis Marijus Valdas Kirstuks. Lai arī vispārējās dārdzības apstākļos patēriņš samazinās, patērētāju paradumu maiņa nenotiek ātri. Kirstuks intervijā norāda, ka pircēji joprojām pērk savus iemīļotos produktus, taču ir uzmanīgāki tēriņos un, ja tā var teikt, ir kļuvuši par “atlaižu medniekiem”.
Lasīt vairāk
2023.01.11
“Cido Grupa” novērtēta kā ilgtspējīgākais partneris dzērienu nozarē Latvijā
Dzērienu nozares viedokļu aptaujas dati* rāda, ka vairāk nekā pusei (58%) mazumtirdzniecības ķēžu, restorānu un kafejnīcu pārstāvjiem ilgtspējīga uzņēmuma darbība ir viens no galvenajiem faktoriem, izvērtējot turpmāko sadarbību ar piegādātājiem. Tikai 7% atzīst, ka ilgtspējas faktors neietekmē lēmumu sadarboties. Dzērienu nozares viedokļu aptaujā kā ilgstpējīgākais partneris 2022. gadā ar augstāko reputācijas indeksu Latvijā, novērtēts vadošais dzērienu ražotājs “Cido Grupa”.
Lasīt vairāk
2023.01.10
“Cido Grupa” līdz 2023. gada beigām pilnībā pāries 100% pārstrādātas plastmasas izmantošanu iepakojumu ražošanā

Vadošā dzērienu ražotāja Latvijā “Cido Grupa” viena no ilgtspējas prioritātēm ir savu zīmolu ražošanā izmantot tikai 100% pārstrādātas plastmasas (rPET) pudeles. Jau patlaban šāds iepakojums tiek izmantots visiem alus produktiem, kā arī daļai minerālūdens zīmola Mangaļi produktu. Līdz šī gada beigām 75% no visas uzņēmuma produkcijas PET pudelēs tiks ražota, izmantojot pilnībā pārstrādātu plastmasu, bet līdz 2023. gada beigām pāreja notiks 100% apmērā. Vienlaikus uzņēmums strādā pie citām iniciatīvām, lai kļūtu maksimāli klimatneitrāls, un ilgtspējīgākais uzņēmums savā jomā.

“Mūsu mērķis ir lī

Lasīt vairāk
2023.01.10
“Cido Grupa” ir pārtraukusi produktu eksportu uz Krieviju un Baltkrieviju

Latvijā vadošais dzērienu ražotājs “Cido Grupa” pārtrauc produkcijas eksportu uz Krieviju un Baltkrieviju. Uzņēmuma ikgadējais eksporta apjoms uz šīm valstīm sasniedz vairāk nekā 1 miljonu eiro jeb desmito daļu no kopējā eksporta apjoma.

“Latvijas uzņēmumi, kas atbalsta demokrātiskas pamatvērtības un biznesa principus, patlaban sniedz ieguldījumu Ukrainas atbalstam un piemēro sankcijas Krievijai un Baltkrievijai. Nozīmīgs ir ne tikai finansiāls atbalsts Ukrainai, bet arī atteikšanās darboties Krievijas tirgū, pārtraucot eksportu un produktu ražošanu šajā tirgū,” norāda “Cido Grupa” valdes loce...

Lasīt vairāk
2022.11.25
“Cido Grupa” stratēģijas mērķis ir kļūt par ilgtspējīgāko uzņēmumu nozarē

Vadošais dzērienu ražotājs Latvijā “Cido Grupa” sācis īstenot ilgtspējības stratēģiju, ieviešot nozīmīgas pārmaiņas, lai līdz 2025. gadam kļūtu 100% klimatneitrāls un būtu ilgtspējīgākais uzņēmums savā jomā. Uzņēmums plāno investēt aptuveni 6 miljonus eiro dabai draudzīgāku iepakojumu ieviešanā, atjaunīgās enerģijas ieguvē un izmantošanā, ūdens patēriņa samazināšanā ražošanas procesā, veselīgāku produktu izveidē, kā arī sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu atbalstā.**

“Kā nozares līderis Latvijā, esam apņēmības pilni uzņemties vadību ilgtspējības risinājumu ieviešanā. Mūsu mērķis ir ne tikai veidot...

Lasīt vairāk
2021.05.26
Pirmo reizi Latvijā tiks nojaukts upes aizsprosts

Uzlabojot Latvijas upju ekosistēmu, Pasaules Dabas Fonds kopā ar minerālūdens zīmolu “Mangaļi” iniciatīvas “Par tīrām upēm” un “Open Rivers Programme” ietvaros nojauks pirmo upju aizsprostu Latvijā – Bejas dambi, kas atrodas uz Alūksnes upes. Kā viens no problemātiskākajiem aizsprostiem Latvijā šis dambis tika identificēts, pateicoties sabiedrības iesaistei aizvadītajā gadā, kad tika aizsākts projekts “Par tīrām upēm”. Pēc aizsprosta nojaukšanas tiks organizēti arī sakopšanas darbi, kurā iedzīvotāji tiks aicināti iesaistīties, lai kopīgi parūpētos par tīrības un brīvā tecējuma atjaunošanu upē....

Lasīt vairāk